Počet záznamů: 1  

Speleoarcheologie mezi krasem a pseudokrasem. K otázkám výzkumu a ochrany paleolitických a mezolitických nálezových situací

 1. 1.
  0122369 - ARUB-Q 20033005 RIV CZ cze C - Konferenční příspěvek (zahraniční konf.)
  Svoboda, Jiří
  Speleoarcheologie mezi krasem a pseudokrasem. K otázkám výzkumu a ochrany paleolitických a mezolitických nálezových situací.
  [Speleoarchaeology between the Karst and Pseudokarst.]
  Speleologický průzkum a výzkum v chráněných krajinných oblastech. Blansko: Správa Chráněných krajinných oblastí ČR, 2002 - (Balák, I.; Štefka, M.; Kovařík, M.), s. 127-137
  [Speleologický průzkum a výzkum v chráněných krajinných oblastech. Blansko (CZ), 24.09.2001-26.09.2001]
  Grant CEP: GA AV ČR IAA9001901
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z8001916
  Klíčová slova: Caves * Paleolithic, Mesolithic * Moravian Karst, North Bohemia
  Kód oboru RIV: AC - Archeologie, antropologie, etnologie

  Tento článek předkládá výsledky dvou současných projektů, týkajících se pravěkého osídlení krasových a pseudokrasových (pískovcových) území v ČR. Největší soubory kalibrovaných dat C 14 jsou k dispozici pro magdalénien a mezolit. Z hlediska prostorové analýzy jsou krasové i pseudokrasové oblasti zkoumány coby sídelní systémy. Současně tento článek shrnuje otázky metodologie, mezioborové spolupráce a ochrany lokalit.

  This paper introduces two current projects dealing with prehistoric occupation of the karstic and pseudokarstic (sandstone) areas of the Czech Republic. The largest sets of (calibrated) C14 data are available for the Magdalenian and Mesolithic periods. Spatially, emphasis is concetrated on studies of the karstic and pseudokarstic areas as settlement systems. Additionally, this paper resumes the problems of methodology, interdisciplinary collaboration, and site protection.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0020649

   
   

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.