Počet záznamů: 1  

Modelling of hydrodynamics and water quality in a dimictic reservoir - Jordán Reservoir, Czech Republic

 1. 1.
  0104290 - HBU-Z 20043025 RIV CZ eng C - Konferenční příspěvek (zahraniční konf.)
  Hejzlar, Josef - Jarošík, Jiří - Borovec, Jakub - Růžička, Martin
  Modelling of hydrodynamics and water quality in a dimictic reservoir - Jordán Reservoir, Czech Republic.
  [Modelování hydrodynamiky a kvality vody v dimiktické nádrži – nádrž Jordán, Česká republika.]
  XXIInd Conference of Danubian Countries on the Hydrological Forecasting and Hydrological Bases of Water Management. Praha: Czech Hydrometeorological Institute, 2004, -. ISBN 80-86690-19-9.
  [Conference of Danubian Countries on the Hydrological Forecasting and Hydrological Bases of Water Management /22./. Brno (CZ), 30.08.2004-02.09.2004]
  Grant CEP: GA AV ČR(CZ) IBS6017004; GA AV ČR(CZ) KSK3046108; GA AV ČR(CZ) IAA3017301
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z6017912
  Klíčová slova: coupled hydrodynamics-water quality model * phytoplankton * nutrients
  Kód oboru RIV: DJ - Znečištění a kontrola vody

  The two-dimensional, dynamic model CE-QUAL-W2 was used to model water quality of a small, highly eutrophic reservoir with intensive nutrient cycling between the water column and bottom sediment. The model was calibrated and evaluated for a 4-year, hydrologically variable period and used in a scenario simulation study to analyse effects of the changing external and internal phosphorus loading and depth of outflow to trophic conditions and water quality. The reservoir hydrodynamics were simulated with good precision in all parts of the seasonal cycle and during the whole period. Water quality and nutrient cycling could be calibrated and simulated with satisfactory results for individual years, however, an extrapolation of model to conditions with different nutrient loading was problematic. It spite of this partial limitation, the model was found appropriate for water quality evaluation and prediction in Jordan Reservoir.

  Dvojrozměrný dynamický model CE-QUAL-W2 byl použit pro simulaci kvality vody v malé, vysoce eutrofní nádrži s intenzivním koloběhem živin mezi vodním sloupcem a dnovými sedimenty. Model byl kalibrována a hodnocen pro čtyřleté, hydrologicky variabilní období a použit pro scénářovou simulační studii, ve které se analyzovaly vlivy vnějšího a vnitřního zatížení fosforem a dopady hloubky vypouštění na trofické podmínky a kvalitu vody. Nádržová hydrodynamika byla simulována s dobrou přesností během celého studovaného období ve všech fázích sezónního cyklu. Kvalitu vody a koloběh živin bylo možné zkalibrovat s uspokojivými výsledky pro jednotlivé roky, ale extrapolace modelu do podmínek s jiným zatížením živinami byla problematická. Navzdory této částečné limitaci byl model shledán vhodným pro hodnocení a predikci kvality vody v nádrži Jordán.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0011564

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.