Počet záznamů: 1  

Transformation of Healthcare with Information Technologies

 1. 1.
  0103372 - UIVT-O 20040113 RIV NL eng M - Část monografie knihy
  Špidlen, Josef - Hanzlíček, Petr - Zvárová, Jana
  MUDRLite - Health Record Tailored to your Particular Needs.
  [MUDRLite - elektronický zdravotní záznam šitý na míru.]
  Transformation of Healthcare with Information Technologies. Amsterdam: IOS Press, 2004 - (Duplaga, M.; Zielinski, K.; Ingram, D.), s. 202-209. Studies in Health Technology and Informatics, 105. ISBN 1-58603-279-8
  Grant CEP: GA MŠk LN00B107
  Klíčová slova: electronic health record * XML * SQL
  Kód oboru RIV: BB - Aplikovaná statistika, operační výzkum

  To provide a customizable electronic health record (EHR) to EuroMISE Centre is developing MUDRLite, which is a kind of interpreter that has to be filled with configuration XML. The XML file includes 4GL-like constructions written in the MUDRLite Language to describe the visual aspects and the behavior of the EHR using event-oriented programming principles. This makes the EHR easy to customize for a specific environment. We are testing it in the Neurovascular Department of the UVN in Prague.

  Systémy elektronického zdravotního záznamu nebývají vhodné pro klinickou praxi, jelikož záznam není dostatečně strukturován. EuroMISE pracuje na vývoji aplikace MUDRLite, která nedostatky ve strukturalizaci odstraňuje. MUDRLite je interpretem, který musí být naplněn XML konfiguračním souborem. Toto XML popisuje jak vzhled tak chování výsledné aplikace a obsahuje konstrukce v jazyce MLL, připomínající na první pohled principy 4GL jazyků. Díky tomu může být MUDRLite ušit na míru každému prostředí.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0010681

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.