Počet záznamů: 1  

Almost-Measurability Relation Induced by Lattice-Valued Partial Possibilistic Measures

 1. 1.
  0103273 - UIVT-O 20040014 RIV GB eng J - Článek v odborném periodiku
  Kramosil, Ivan
  Almost-Measurability Relation Induced by Lattice-Valued Partial Possibilistic Measures.
  [Relace skoro-měřitelnosti indukovaná parciálními posibilistickými mírami s hodnotami ve svazu.]
  International Journal of General Systems. Roč. 33, č. 6 (2004), s. 679-704. ISSN 0308-1079. E-ISSN 1563-5104
  Grant CEP: GA MŠk OC 274.001
  Grant ostatní: COST(XE) Action 274 TARSKI
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z1030915
  Klíčová slova: partially ordered set * complete lattice * partial lattice-valuied possibilistic measure * inner measure * outer measure * measurability in the Lebesgue sense * almost-measurability
  Kód oboru RIV: BA - Obecná matematika
  Impakt faktor: 0.509, rok: 2004

  Possibilistic measures are a mathematical tool for uncertainty quantification and processing, alternative to standard probability measures. Worth a more detailed investigating are partial possibilistic measures with values in complete lattices. For the sets outside the domain of the partial possibilistic measure in question, we define their inner and outer measure approximating these sets, in the best possible way, by their measurable subsets and coverings. We introduce a lattice-valued metric or distance function and define a set to be almost measurable, if the distance between the value of its inner and outer measure is below a "small" lattice-valued threshold value. A number of results dealing with the notion of lattice-valued almost-measurability and with the classes of almost measurable sets are stated and proved.

  Posibilistické míry jsou matematickým nástrojem pro kvantifikaci a zpracování nejistoty, alternativním vzhledem ke standardním pravděpodobnostním mírám. Podrobnějšího výzkumu si zaslouží parciální posibilistické míry s hodnotami v úplném svazu. Pro množiny mimo definiční obor vyšetřované parciální posibilistické míry definujeme jejich vnitřní a vnější míru tak, že tyto množiny aproximujeme, nejlepším možným způsobem, jejich měřitelnými podmnožinami a pokrytími. Zavádíme metriku nebo funkci vzdálenosti s hodnotami ve svazu a definujeme množinu jako skoro-měřitelnou, když vzdálenost mezi hodnotami její vnitřní a vnější míry je menší než nějaká "malá" prahová hodnota z uvažovaného úplného svazu. Jsou formulovány a odvozeny některé výsledky týkající se pojmu skoro-měřitelnosti nad úplným svazem a tříd skoro-měřitelných množin.
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0010585

   
  Název souboruStaženoVelikostKomentářVerzePřístup
  0103273.pdf1429.9 KBAutorský preprintpovolen
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.