Počet záznamů: 1  

Stavba a vlastnosti geokompozitních materiálů s polyuretanovými pojivy (metody, postupy a výsledky laboratorního a in situ studia v ÚGN AV ČR)

 1. 1.
  0083200 - ÚGN 2007 RIV SIGLE CZ cze B - Monografie kniha jako celek
  Ščučka, Jiří - Souček, Kamil
  Stavba a vlastnosti geokompozitních materiálů s polyuretanovými pojivy (metody, postupy a výsledky laboratorního a in situ studia v ÚGN AV ČR).
  [Architecture and Properties of Geocomposite Materials with Polyurethane Binders (Methods and Results of Laboratory and in situ Research at IGN ASCR).]
  Ostrava: Ústav geoniky AV ČR, v.v.i, 2007. 247 s. Documenta Geonica, 2007/1. ISBN 978-80-86407-15-9
  Grant CEP: GA ČR(CZ) GA105/07/1533; GA ČR GA105/97/0967
  Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z30860518
  Klíčová slova: geocomposite, * polyurethane resin * image analysis
  Kód oboru RIV: JJ - Ostatní materiály

  Práce se zabývá stavbou a vlastnostmi polyuretanových geokompozitů - specifických materiálů vznikajících tlakovou injektáží polyuretanových pryskyřic do zemin, porušených hornin nebo stavebních konstrukcí. Je zde vypracován jednoduchý klasifikační systém struktur a textur geokompozitů podle různých kritérií. Jsou popsány metodiky a zařízení pro laboratorní přípravu modelových geokompozitů a pro testování jejich fyzikálně-mechanických vlastností. Je zde zhodnocen současný stav poznatků o těchto vlastnostech. Je vypracován přehled metodik pro digitální zobrazování, zpracování a analýzu obrazu geokompozitů s ohledem na jejich využití pro vizualizaci stavby geokompozitů a kvantifikaci jejich strukturně-texturních parametrů. Součástí práce jsou výsledky modelové studie vlivu základních strukturně-texturních parametrů geokompozitu na jeho fyzikálně-mechanické vlastnosti. Významnou částí práce jsou také poznatky z aplikací chemických injektážních hmot v podmínkách uhelných dolů.

  The paper deals with architecture and properties of polyurethane geocomposites - specific materials ...
  Trvalý link: http://hdl.handle.net/11104/0146518

   
   
Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.